Kurz redukce nadváhy - hubnutí na míru

Vítejte v internetovém  Kurzu hubnutí a cílené redukce nadváhy. Tento internetový kurz hubnutí pomáhá všem rozhodnutým pro hubnutí, kteří hledají oporu při vykročení správným směrem ke zdravému hubnutí a aktivnímu životnímu stylu s jídelníčkem na míru. Ačkoli nebývá pro muže obvyklé, zabývat se svojí nadváhou, jsou v našem internetovém kurzu hubnutí vítáni rovněž. Při úspěšném hubnutí na Vás čeká BONUS! (viz. Info o kurzu)

 

BFI

Korekce BMI

Jak již bylo na našich stránkách uvedeno, BMI představuje jen velice přibližné vyjádření naší případné nadváhy. K zcela jinému a ilustrativnějšímu číslu lze dospět po korekci výpočtu BMI zahrnující další parametry jako obvod hrudníku, pasu a boků. Tato korekce je důležitá především u sportovců a lidí s vyšším podílem svalové hmoty. Díky soustředěným studiím  Reduna.cz, jsme dospěli ke zjištění, že po korekci vychází hodnoty Body Indexu 25,5 pro kulturistu V. Richardse (oproti původním 50,3), resp. 24,7 pro A. Schwarzeneggera (oproti 39,4). Zkratka BFI znamená Body Fit Index a zohledňuje podíl aktivní tělesné hmoty na hmotnostním nárůstu při stanovení BMI. Obecně lze říci, že čím více se liší BMI od BFI, tím odlišnější je i předpokládaný podíl svalové hmoty a tukové tkáně.

Je korekce BMI nutná?

Původní Queteletův vzorec (pro výpočet BMI) automaticky předpokládá, že každý nárůst hmotnosti, je způsoben vyšším podílem tukové tkáně. Prokazatelným faktem také je, že za dobu, která uplynula od okamžiku, kdy byl tento matematický vztah definován (více než jedno a půl století), vzrostla podle současných vědeckých studií průměrná tělesná výška o cca 25 až 30 cm. Pak se naskýtá zcela oprávněná otázka, zda lze i dnes aplikovat tento vzorec bez korekce,  pro objektivní posouzení nadváhy současné populace.

Lze využít BFI k určení optimální tělesné hmotnosti?

Pro plně objektivní ověření výpočtů bude zřejmě nutné proměřit statisticky významnější vzorek populace, ale svoji hodnotu pro výpočet přibližné optimální tělesné hmotnosti u osob s atletickou postavou tento index zřejmě má.

Chcete si nechat spočítat Body Fit Index? Použijte náš Kalkulátor rizikových parametrů.

© 2009-2014 Reduna | tvorba webových stránek: ananas.cz | Menu: Úvod | O nás | Zajímá vás? | Potřeba hubnout | Ceník | Kontakt

tisk | ↑ nahoru
© 2009-2014 reduna.cz - Ing. Josef Pokorný, tel: +420 , kurz hubnutí