Kurz redukce nadváhy - hubnutí na míru

Vítejte v internetovém  Kurzu hubnutí a cílené redukce nadváhy. Tento internetový kurz hubnutí pomáhá všem rozhodnutým pro hubnutí, kteří hledají oporu při vykročení správným směrem ke zdravému hubnutí a aktivnímu životnímu stylu s jídelníčkem na míru. Ačkoli nebývá pro muže obvyklé, zabývat se svojí nadváhou, jsou v našem internetovém kurzu hubnutí vítáni rovněž. Při úspěšném hubnutí na Vás čeká BONUS! (viz. Info o kurzu)

 

BMI

BMI je v současnosti častým avšak velice přibližným nástrojem pro tipování nadváhy. U konkrétních osob se může značně lišit svou interpretací. Například špičkový trénovaný kulturista může mít hodnotu kolem 40-50 a přesto není na pokraji smrti, jak by nasvědčoval klinický výklad některých lékařských tabulek – morbidní obezita.

Naproti tomu senior s nízkým podílem svalové hmoty a BMI v kategorii lidí s normální hmotností se může  podle zdravotních hledisek nacházet v metabolickém režimu obezity s případným diabetem..

Také lze velmi snadno jednoduchým výpočtem dokázat, že BMI zvýhodňuje osoby malého vzrůstu. Tím lze také vysvětlit, proč Asiaté používají o něco nižší hranice pro obezitu (BMI nad 27,5). BMI také nerespektuje pohlaví a věk.

Kulturisté a sportovci

Velmi sporné hodnoty BMI obdržíte u sportovců s výrazným podílem svalové hmoty. Kupř. hodnota body mass indexu u světově známých kulturistů, jakými byli Vic Richards (BMI 50,3) nebo Arnold Schwarzenegger v dobách své sportovní slávy (BMI 39,4) by podle současných pravidel pro diagnostiku obezity spadala do oblasti velmi vysoké obezity s katastrofálními zdravotními důsledky. Je však známo, že v době soutěže se procentický obsah tělesného tuku u těchto sportovců nachází výrazně pod normálem. Použijte náš Kalkulátor rizikových parametrů.

© 2009-2014 Reduna | tvorba webových stránek: ananas.cz | Menu: Úvod | O nás | Zajímá vás? | Potřeba hubnout | Ceník | Kontakt

tisk | ↑ nahoru
© 2009-2014 reduna.cz - Ing. Josef Pokorný, tel: +420 , kurz hubnutí