Kurz redukce nadváhy - hubnutí na míru

Vítejte v internetovém  Kurzu hubnutí a cílené redukce nadváhy. Tento internetový kurz hubnutí pomáhá všem rozhodnutým pro hubnutí, kteří hledají oporu při vykročení správným směrem ke zdravému hubnutí a aktivnímu životnímu stylu s jídelníčkem na míru. Ačkoli nebývá pro muže obvyklé, zabývat se svojí nadváhou, jsou v našem internetovém kurzu hubnutí vítáni rovněž. Při úspěšném hubnutí na Vás čeká BONUS! (viz. Info o kurzu)

 

ITP - index tělesných proporcí

Nevýhody BMI a BFI

Ani hodnota BMI a BFI Vás dostatečně neinformuje o rozložení tukové tkáně, tedy pokud nejste aktivní kulturisté. U osob sportujících jen sporadicky může nastat situace, že formálně se nacházejí v intervalu optimálních hodnot pro normální BFI i BMI, ale přesto jejich podíl svaloviny k tukové tkáni není v optimu. V tomto případě hovoříme o tzv. latentní obezitě, která svědčí sice o přiměřeném kalorickém příjmu, ale při nevhodné nutriční skladbě stravy.

Co Vám může ITP nabídnout?

Přesnější informaci o rozložení tukové tkáně Vám může poskytnout Index tělesných proporcí -ITP, který stejně jako kupř. WHR (poměr pas/boky) vychází z určitých poměrů tělesných parametrů. Pro úplnost informace lze ještě uvést, že u většiny modelek a vítězek soutěží krásy se tento index blíží číslu 1.

Pokud si chcete ověřit, jak na tom jste, použijte náš  Kalkulátor rizikových parametrů.

 

IAP - index atraktivity postavy

Bohužel ani Index tělesných proporcí nám neřekne, jestli se ještě jedná o štíhlou postavu modelky nebo už o vychrtlou postavu  anorektičky.

 Krása harmonie

K tomu nám poslouží Index atraktivity postavy, který představuje číselný koeficient vystihující určité relace mezi hmotnostně výškovými a obvodovými parametry postavy. Není tajemstvím, že krása spočívá především v harmonii. Jakákoliv disproporce harmonii narušuje. Pokud nabíráme na hmotnosti, tak do určité hranice se disproporce nevytváří. Existuje ale určitá mezní úroveň od které se naše postava začne vyvíjet nesouměrně. A to se právě projeví na hodnotě Indexu atraktivity postavy. Od tohoto okamžiku zpravidla s každým dalším kilogramem klesá i fyzická přitažlivost pro okolí a je nejvyšší čas uvažovat o úpravě tělesné hmotnosti.

Všeho s mírou

Pokud je naše snažení o hubnutí úspěšné, Index atraktivity postavy se postupně zvyšuje až do dosažení určitých tělesných parametrů, které jsou pro nás optimální. Další úbytky na váze buď na IAP nemají vliv nebo ho dokonce snižují. To znamená, že se dostáváme mimo optimum v opačném směru. Naše postava začíná působit než štíhlým dojmem spíše vychrtle. To je okamžik, kdy bychom se měli zamyslet nad tím, zda je dobré dále hubnout.

Pro zajímavost

IAP modelek a kandidátek na miss se pohybuje obvykle v rozpětí 3 - 5. Průměrná hodnota v naší populaci je 2 - 2,5 a u osob s nadváhou se pohybuje zpravidla pod 1. Pokud chcete znát Váš Index atraktivity postavy, nechte si od nás zpracovat Analýzu antropometrických parametrů.

© 2009-2014 Reduna | tvorba webových stránek: ananas.cz | Menu: Úvod | O nás | Zajímá vás? | Potřeba hubnout | Ceník | Kontakt

tisk | ↑ nahoru
© 2009-2014 reduna.cz - Ing. Josef Pokorný, tel: +420 , kurz hubnutí