Kurz redukce nadváhy - hubnutí na míru

Vítejte v internetovém  Kurzu hubnutí a cílené redukce nadváhy. Tento internetový kurz hubnutí pomáhá všem rozhodnutým pro hubnutí, kteří hledají oporu při vykročení správným směrem ke zdravému hubnutí a aktivnímu životnímu stylu s jídelníčkem na míru. Ačkoli nebývá pro muže obvyklé, zabývat se svojí nadváhou, jsou v našem internetovém kurzu hubnutí vítáni rovněž. Při úspěšném hubnutí na Vás čeká BONUS! (viz. Info o kurzu)

 

Časté mýty o hubnutí

Někdo sní, na co přijde, a přesto neztloustne.

Skutečnost.

Účinnost lidského metabolismu se může u každého poněkud lišit, ale jedná se o odchylky řádově v procentech nikoli v násobcích. Hlavní příčinou bývá spíše rozdílná (někdy i skrytá) pohybová aktivita. Vzpomínám na svého bývalého šéfa, který byl neobyčejně roztržitý a většinu dne trávil hledáním věcí, které v průběhu dne někde pozapomněl. Denně takto naběhal několik kilometrů.

Celý den skoro nejím, a přesto tloustnu.

Lidský organismus může skutečně za určitých podmínek (kupř. nevhodná skladba stravy, malý počet jídel v průběhu dne, nepravidelný přísun stravy) přejít do úsporného režimu v obavě z hrozícího nedostatku živin. Odborně se tento stav nazývá zpomalení metabolismu.

Řešení:

Zvýšit počet denních dávek potravy při zachování jejího celkového optimálního množství (5 až 6 dávek) a upravit zastoupení jednotlivých složek potravy (tuky, sacharidy, bílkoviny)

Časté mýty o hubnutí

Když trochu zhřeším, no tak zvýším svůj energetický výdej vyšší fyzickou aktivitou.

Názor v principu správný, ale většina lidí má přehnané představy o tom, kolik ta která námaha spotřebuje energie. Dodnes vzpomínám na udivený výraz v očích dámy, která domněle kompenzovala mlsání punčových řezů tím, že do čtvrtého patra nejela výtahem, ale šla pěšky. Jednoduchým výpočtem jsme zjistili, že očekávaného výdeje by dosáhla spíše výstupem na Eifelovku.

Řešení:

Hřešit co možná nejméně. A když už Vás „honí mlsná“, tak si dát pokrm s nízkou energetickou hodnotou (ovoce, zeleninu, jogurt apod.).

Hubnutí znamená dietu a hladovění.

Stěžejní nevýhodou většiny diet je jednostrannost a nevyváženost, která po návratu k původním stravovacím návykům vede nejen k navrácení váhy do výchozích hodnot, ale dotyčný nabere ještě další nadváhu (JOJO – efekt). Existuje však propracovaný systém hubnutí, založený na pozvolné a dlouhodobé úpravě stravování.

Řešeni:

Základní náplní našeho kurzu je pomoc klientovi při jeho pozvolné úpravě stravovacích návyků bez zbytečného hladovění a strádání dietami tak, aby bylo zcela eliminováno riziko vzniku JOJO-efektu.

Tak neváhejte a kontaktujte nás!  Kontakt na nás...

© 2009-2014 Reduna | tvorba webových stránek: ananas.cz | Menu: Úvod | O nás | Zajímá vás? | Potřeba hubnout | Ceník | Kontakt

tisk | ↑ nahoru
© 2009-2014 reduna.cz - Ing. Josef Pokorný, tel: +420 , kurz hubnutí